Haber

Büyük Bela: Honda 500 Bin Aracı Geri Çağırmak Zorunda Kaldı!

Ünlü otomobil üreticilerinin geçmişte sattıkları araçlarını çeşitli sebeplerden dolayı geri çağırmaları zaman zaman yaşadığımız bir durumdur. Honda, geçmişte sahiplerine teslim ettiği arabaları geri çağırmak zorunda kalan son şirket oldu. Ancak şirket, daha önce tanık olduğumuz geri çağırma süreçlerine kıyasla daha fazla aracını fabrikalara taşıyor. Peki şirketin 500 bin aracındaki sorunun sebebi nedir? Detaylar haberde.

564.000 araç fabrikalara geri dönüyor.

Japonya merkezli otomobil devi Honda, son bilgilere göre yaklaşık 564 bin aracını geri çağırma kararı aldı. 2007 ile 2011 ortaları arasında ABD’de üretilen CR-V modellerini kapsayan bu geri çağırma sürecinin nedeni birçok kişiyi şaşırttı.

CR-V modelleri buz çözücü maddelerden zarar görür.

Şirket tarafından yayınlanan rapora göre, 500.000’den fazla CR-V modeli buz çözücü maddeler nedeniyle pencere çerçevelerini aşındırıyor. Geçmişte Kanada’daki arabalarında da aynı sorunu yaşayan şirket, şimdilerde mevcut sorundan kurtulamadı.

Kullanıcılar sorunlardan şikayetçi.

Eylül 2018 ile Mart 2023 ortaları arasında bu sorunla ilgili 61 müşteri şikayeti aldığı belirtilen Honda, geri çağırma süreci ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Plana göre, yetkili satıcılar geri çağrılan araçları korozyon açısından inceleyecek ve arızalara karşı koruma sağlamak için bir destek takacak veya sorunun çok ileri düzeyde olduğu durumlarda araçları geri almayı teklif edecek.

Araç bakımları Mayıs ayında başlayacak.

ABD’de Connecticut, Delaware, Illinois, Indiana, Iowa, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, New Hampshire, New Jersey, New York, Ohio, Pensilvanya’da geri çağırma işlemlerinin 8 Mayıs’ta başlaması bekleniyor. , Rodos. Island, Vermont, Virginia, Batı Virginia, Wisconsin ve Washington DC.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Honda CR-V modelleriyle sorunu çözebilecek mi? Yorumlarda buluşalım…

haber-saphane.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu